27.11.2014

Podpořte JHP školu a ještě navíc si ušetřete starosti s dárky pod stromeček! Stačí si koupit novou knížku či DVD prostřednictvím dobročinného bazárku. Podívejte se do galerie knížek .

Více informací si můžete přečíst zde

26.11.2014

Náš hlavní partner Cambodian School Project (CSP) vydal průběžnou zprávu o činnosti [anglicky], která se kromě JHP školy týká i dalších škol, podporovaných CSP.

11.11.2014

Díky výnosům z benefičního koncertu jsme získali prostředky na naplánovanou podporu školy. Bylo odesláno 2 250 $ na provozní náklady JHP školy ve 4. čtvrtletí 2014.

31.10.2014

Dnes se konal benefiční koncert v Domě U Kamenného zvonu. Program byl velmi pestrý, atmosféra příjemná, gotický sál úžasný, akustika výborná. Zahráli kapela Ryba, Karolína Kamberská, Sestry Havelkovy a Vladimír Merta s Ondřejem Fenclem. Přišlo přes 80 diváků a na podporu JHP školy bylo na vstupném vybráno 44 699 Kč. Fotografie jsou ZDE

29.10.2014

Do Kambodže bylo zasláno 3 500 $ na provozní náklady JHP školy ve 3. a částečně ve 4. čtvrtletí 2014.

28.10.2014

V zadní části pozemku JHP školy se začalo se stavbou ubytovny pro studenty . Jde o poslední větší stavbu v JHP škole.

6.10.2014

Koncem září navštívila JHP školu česká velvyslankyně v Kambodži paní Jana Gašparíková. Škola na ní udělala podle zprávy od Saritha výborný dojem, zapůsobilo na ní, jak se škola rozvíjí a čeho dosáhla. Nabídla škole možnost požádat o další grant přímo u českého velvyslanectví v Kambodži v rámci programu „malé lokální projekty při zastupitelském úřadu (ZÚ)“.

19.9.2014

Na stránce Škola / Zprávy o stavu školy naleznete aktuální informaci o výsledcích JHP školy, o absolventech, kteří se úspěšně uchytili v praxi, o dalším rozvoji školy a rozšiřování jejího záběru. Jsou zde též podrobnější informace o tom, na jaké účely jsou použity prostředky, které shromažďujeme, a jaký je náš podíl na zajišťování provozu školy. Uvítáme Vaši podporu .

16.9.2014

V první polovině roku 2014 se podařilo sdružení Civitas per Populi propracovat přes dvě kola výběrového řízení MZV a České rozvojové agentury a získat dvouletý tzv. Trilaterální grant. Díky němu k penězům dosavadních donorů (sdružení JHP škola z ČR a Cambodian School Project z USA) přidá ČRA v tomto roce asi 84 tis. Kč. Pokud využití těchto prostředků bude pozitivní a vše s rozpočtem ČR na příští rok vyjde, tak ČR přispěje v roce 2015 ještě dalšími 100 tis Kč.

1.9.2014

Sarith a spolupracovníci zaregistrovali v Kambodži neziskovou organizaci Khmer Technical School (KTS) s cílem podporovat JHP školu v Puoku. KTS bude moci přímo přijímat dary a žádat o granty, čímž se otevírá další cesta financování kromě podpory z Česka a USA. Dlouhodobým cílem je, aby KTS postupně přebírala odpovědnost za rozvoj JHP školy a její financování.

29.8.2014

Naši školu si nyní můžete prohlédnout i pomocí street view na mapách google.cz

18.6.2014

Do Kambodže bylo zasláno 2 750 $ na provozní náklady JHP školy v 2. čtvrtletí 2014.

21.3.2014

Dnes se konalo setkání přátel JHP školy a sněm občanského sdružení. Marek Špinka a Michael Pondělíček informovali o pokroku v JHP škole a o potřebách na následující rok. Na sněmu byla schválena výroční zpráva o činnosti a zpráva o hospodaření za rok 2013. Zápis ze sněmu je zde , fotografie ze sněmu jsou zde (heslo jaro)

6.3.2014

V dalším mailu je vidět, jak studenti malují školu, a k tomu je úsměvná historka o tom, jak nový student, který se učí v třídě pro opravy počítačů, přejmenoval školu na „kuřecí školu“, ale je šťastný a hrdý, že do ní může chodit.

5.3.2014

V mailu od Rogera je zpráva o dobrém duchu v JHP škole, o rozvoji zahrady, který má pevně v rukou pan Sokna, o Sokneang, nové učitelce počítačů, která je čerstvou absolventkou JHP školy, o plánech s výukou angličtiny a o práci, kterou získali absolventi školy.

31.1.2014

Do Kambodže bylo zasláno 2 500 $ na provozní náklady JHP školy v 1. čtvtletí 2014.